با ما در تماس باشید

44498346

پست الکترونیکی

info@bmspros.com

قفل هوشمند

قفل هوشمند

امنیت خانه یا محل کار مهمترین عامل نگرانی برای هر کسی است . از زمان اختراع قفل ها و کلیدها، ما برای امنیت خانواده از این امکان استفاده می‌کنیم. اما وقتی کلید را گم می‌کنیم تنها گزینه، شکستن قفل و تعویض کلید است.
آیا برای شما هم پیش آمده که کلید خود را در ماشین یا دفتر کار جا بگذارید و پشت دربمانید تا شخصی بیاید و درب را برای شما باز کند؟ آیا شما یک قفل بدون کلید می‌خواهید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، یک ساختار امنیتی جدید به شما معرفی کنیم که همان چیزیست که آرزویش دارید:

قفل هوشمند یک قفل الکترونیکی است که برای عملیات قفل‌کردن و بازکردن قفل درب طراحی شده‌است و دستوراالعمل‌های انجام اینکار را از یک دستگاه مجوزدهی دریافت می‌کند. این دستگاه مجوزدهی از یک پروتکل بی‌سیم و رمزنگاری کلید برای اجرای فرآیند مربوطه استفاده می‌کند. قفل هوشمند همچنین به دسترسی‌ها نظارت می‌کند و هشدارهایی در رابطه با رخدادهای مختلف مشاهده شده و برخی رخدادهای مرتبط با وضعیت دستگاه ارسال می‌ند. قفل‌‌های هوشمند می‌توانند بعنوان بخشی از خانه هوشمند درنظرگرفته شوند.
قفل‌های هوشمند مانند قفل های سنتی به دو قسمت اصلی احتیاج دارند: قفل و کلید.
در مورد این قفل‌های الکترونیکی، کلید یک کلید فیزیکی نیست اما یک گوشی هوشمند یا یک فوب کلید خاص برای تنظیمات و پیکربندی این قفل‌ها درنظر گرفته شده‌است که به صورت بی‌سیم  و اتوماتیک، عملیات احرازهویت را برای گشودن قفل درب اجرا می‌کند.
قفل‌های هوشمند به کاربران اجازه می‌دهند که دسترسی را برای اشخاص دیگر به صورت یک کلید مجازی نیز تعریف کنند. این کلید می‌تواند به گوشی هوشمند گیرنده به صورت ایمیل یا پیامک ارسال شود. زمانی که این کلید دریافت شود، گیرنده قادراست قفل هوشمند را در زمانهایی که توسط فرستنده مشخص می‌شود بازکند.
با قفل و کلیدهای سنتی هر مزاحمی می‌توانست به راحتی درب را بدون کلید باز کن، اما با قفل‌های درب بدون کلید هوشمند، امنیت بسیار متفاوت خواهدبود. قفل‌های سنتی شما را مجبور می‌کنند که زمان خروج از منزل از قفل کردن درب مطمئن شوید اما با قفل های هوشمند، نیازی نیست که در این زمینه نگران باشید زیرا درب به صورت خودکار در عرض چند ثانیه پس از خارج شدن شما بسته می‌شود.
قفل‌های درب بدون کلید به دو صورت وجود دارند: دارای صفحه کلید و دارای صفحه نمایش لمسی. با نوع اول، شما یک صفحه کلید دارید که دارای دکمه‌هایی با شماره‌های 0-9  و دکمه‌های قفل کردن و بازکردن قفل هستند. صفحه کلید برای ورودهای شبانه ایده آل است زیرا یک پنل الکترونیکی دارد که روشن است و به شما اجازه می‌دهد به راحتی کد خود را بدون نیاز به روشنایی واردکنید.
اما قفل دارای صفحه نمایش لمسی با شناسایی اثر انگشت شما، در حقیقت یک خواننده اثر انگشت بیومتریک است. این نوع، برای افراد دارای اختلال در بینایی بسیار مناسب است. در صورتی که اثر انگشت به خوبی عمل نکند می‌توان از کد پشتیبان برای بازکردن قفل استفاده کرد.
قفل های درب بدون کلید با ورود کدهایی که شما ذخیره کرده اید باز می شوند. دو نوع کد وجود دارد:
•    کد Master
•    کد Passage (کد عبور)
اولین نوع کد اجازه می‌دهد که تمام کدهای عبور را تعریف کنید و کد عبور نیز مخصوص کاربران است  و از خانه‌تان در برابر هر گونه نفوذ ناخواسته حفاظت می‌کند. در صورتی که شما قفل را برای درب خانه هوشمندتان نصب کرده‌اید، هر کدام از اعضای خانواده یک مسترکد خواهندداشت اما هر کسی زمان ورود مشخصی دارد که قابل تنظیم به صورت یک کد سفارشی است. این امکان بسیار مناسب شرکتهایی است که می‌خواهند ساعات ورود کارکنان را محدودکنند. اگر یکی از بستگان شما گاهی به دیدن شما می‌آید، می‌‌توانید به او یک کد سفارشی قابل تنظیم بدهید که در زمان مشخصی کار می‌کند و در زمانهای دیگر نامعتبر است.
بعنوان یک دستگاه الکترونیکی، قفل هوشمند نیاز به منبع تغذیه دارد که بتواند کارکند. باتری‌های موجود دارای عمری بیش از یکسال هستند. در ضمن قفل هوشمند دارای یک زنگ اخطار است که زمانی که باتری رو به اتمام است، وضعیت را اعلام می‌کند و شما فرصت کافی خواهیدداشت تا باتری جدید را جایگزین کنید.
در دنیای امروز، گوشی‌های هوشمند در دسترس همگان قرار دارند و اگر قفل درب خانه‌تان با گوشی هوشمندتان مرتبط باشد، نتیجه بهتری خواهیدگرفت. شما می‌توانید وضعیت باتری، تعداد دفعات قفل شدن در روز، وضعیت قفل یا باز بودن درب و … را از طریق گوشی هوشمندتان پیگیری کنید. در این رابطه، شما نیاز به استفاده از امکانات بلوتوث برای قفل درب و گوشی هوشمندتان دارید. برای قفل کردن با گوشی هوشمند، شما می‌توانید از اتصال بلوتوث استفاده کنید.
اگر شما از اتصالات وای فای استفاده می‌کنید می‌توانید قفل درب را با این اتصال مرتبط کنید و از طریق وای‌فای و از راه دور در هر نقطه از جهان به قفل درب دسترسی پیداکنید. قفل هوشمند و دوربین IP هر دو می‌توانند با گوشی موبایل هوشمند شما هماهنگ باشند تا بتوانید کنترل‌ها را ازراه دور انجام دهید.
نصب قفل‌های درب بدون کلید با DIY های بسیار آسان  یا توسط خودتان به آسانی قابل انجام است. یعنی شما نیاز به صرف هزینه اضافی یا یک شخص متخصص برای نصب آن ندارید. می‌توانید خودتان آنها را نصب کنید. دستورالعمل بسیار راحت و قابل فهمی برای این کار وجوددارد.
رنگ این قفل‌ها متنوع است و غالبا به رنگ برنج، کروم، سیاه و یا طلایی است. برای انتخاب رنگ آنها بهتراست از رنگی متناسب با ظاهر خانه و رنگ درب خود استفاده‌کنید.
زمانی که از کلیدهای سنتی استفاده می‌کنید هرگز نمی‌دانید چه زمانی شخصی به خانه وارد می‌شود اما با قفل های بدون کلید، زمانی که دوراز منزل هستید از ورود و خروج افراد به خانه‌تان مطلع می‌شوید. در چنین شرایطی، هر زمان که قفل باز یا بسته‌شود، یک ایمیل یا اعلان دریافت می‌کنید. این ویژگی برای والدینی  که می‌خواهند از حضور فرزندشان در خانه مطلع شوند و برای آنها یک کد سفارشی اختصاصی نیز درنظر گرفته شده‌است مناسب می‌باشد.
تکنولوژی همیشه راههایی برای زندگی بهتر و راحتتر ما فراهم می‌کند و قفل‌های هوشمند فقط یک وسیله مدرن نیستند بلکه امنیت و راحتی را برای خانواده شما فراهم می‌کنند. ممکن است که این قفل‌ها هزینه‌ای بیشتر از قفل سنتی را به شما تحمیل کنند اما با این پرداخت، امنیت بیشتری برای عزیزانتان فراهم می‌کنید.

UA-89929177-1
EnglishIran