با ما در تماس باشید

44498346

پست الکترونیکی

info@bmspros.com

نور پردازی

روشنایی هوشمند

روشنایی‌ها، فراگیرترین تکنولوژی در خانه‌های ما هستند. بدون آنها به سختی می‌توانیم زندگی کنیم. با اینحال در بکارگیری سیستم‌های روشنایی سنتی با مشکلاتی نظیر خاموشی زیاد در هنگام تعمیرات، مصرف بالای برق، تعدد کلیدهای دیواری، بالابودن احتمال خرابی چراغها و محدودیت درکنترل روشنایی روبرو هستیم.
اما سیستم‌های روشنایی هوشمند تفاوتهایی اساسی با نمونه‌های سنتی دارند. یکی از بهترین و مهمترین ویژگیهای روشنایی هوشمند، راحتی و تنوع در کنترل‌کردن آنهاست. نیازی نیست برای روشن‌کردن و کنترل چراغها، حتما از یک سوئیچ نصب‌شده روی دیوار استفاده‌کنید. از روی صندلی خود، یا از اتاقی دیگر و یا حتی از یک شهری دیگر، در هر جایی که باشید می‌توانید آنها را تحت کنترل خود درآورید. بزرگترین اقدامی که در زمینه کنترل روشنایی هوشمند صورت گرفته‌است، نرم افزارهای بی‌سیم روی گوشی‌های هوشمند یا تبلت‌ها هستند. این روش کنترل بسیار راحت است زیرا به شما اجازه می‌دهد روشنایی‌ها را از هر جا که هستید تنظیم‌کنید.
روشنایی‌های هوشمند بسته به مکان استفاده و نوع کاربری، می‌توانند شدت نور و رنگ متفاوتی داشته‌باشند. بعنوان مثال شدت و رنگ نور در اتاق مطالعه و در اتاق پذیرایی با یکدیگر فرق دارد و قابل تنظیم است. نورپردازی آبی ملایم بسیار مناسب برای تماشای تلوزیون است زیرا باعث رفلاکس و انحراف نور نمی‌شود و نورپردازی قرمز یا بنفش می‌تواند به ایجاد یک فضای رمانتیک کمک‌کند.
بسیاری از افراد از صحنه‌های مختلف روشنایی هوشمند برای انجام وظایف اصلی خود نظیر بیدارشدن از خواب یا خوابیدن، تماشای فیلم یا گوش‌دادن به موسیقی، صرف شام، مهمانی و … استفاده می‌کنند. مثلا برای تماشای یک فیلم ممکن است تمام چراغهای اتاق نشیمن به صورت کاملا برنامه‌ریزی شده خاموش شوند.
با یک سیستم جامع روشنایی هوشمند (به جای روشنایی‌های هوشمند انفرادی) صحنه‌هایی سفارشی را می‌توانید برنامه‌ریزی کنید، روشنایی‌ها را گروهبندی کنید و برنامه‌ریزی را زمانبندی نمایید. مثلا زمانی که از منزل دور هستید، برای امنیت بیشتر می‌توانید چراغها را طوری برنامه‌ریزی کنید که هرازگاهی روشن یا خاموش شوند و این تصور را بوجود بیاورند که کسی در خانه است. این راهکار بهترین ایده برای مقابله با سارقان است.
برای کنترل روشنایی هوشمند می‌توانید از سوئیچ/ دایمر/ صفحه کلید/ گوشی هوشمند و یا تبلت استفاده‌کنید. در یک ساختار یکپارچه هوشمند، شما می‌توانید روشنایی را با سیستم امنیت، سیستم‌های گرمایش و سرمایش و تهویه مطبوع و … هماهنگ کنید. در این راستا اعمال تغییرات و تعمیرات نیز به راحتی صورت می‌گیرد.
هنگامی که روشنایی هوشمند با چراغهای  LEDترکیب‌شوند، در مقایسه با لامپهای رشته‌ای میزان برق کمتری استفاده‌می‌کنند.روشنایی هوشمند می‌تواند به طرق مختلف و با استفاده از امکاناتی نظیر سنسورهای حرکتی و زمانبندی باعث صرفه‌جویی انرژی تا بیش از 60%  و همچنین افزایش طول عمر تجهیزات شود. همچنین با ترکیب روشنایی‌های هوشمند با پرده‌ها و سایه‌بانهای هوشمند پنجره، می‌توان از نور رایگان خورشید بهترین بهره‌برداری را کرد و مصرف برق را به حداقل رساند.

UA-89929177-1
EnglishIran