با ما در تماس باشید

44498346

پست الکترونیکی

info@bmspros.com

سیستم های سرمایش، گرمایش و تهویه مطبوع هوشمند

سیستم‌های هوشمند دارای محبوبیت روز افزون هستند، اما آیا یک سیستم گرمایش، سرمایش و تهویه مطبوع هوشمند ارزش سرمایه‌گذاری دارد؟ در مورد این سیستم ها که اصطلاحا HVAC نامیده می‌شوند نظرات متفاوتی وجوددارد، اما با نگاهی دقیقتر درمی‌یابید که این ارتقا چه راحتی و صرفه‌جویی در مصرف انرژی برای شما به ارمغان می‌آورد. در ادامه توضیحاتی راجع به امکانات و بخشهای مختلف این سیستم‌های هوشمند آورده شده‌است:

ترموستاتهای هوشمند ترکیبی از ترموستاتهای قابل برنامه‌ریزی قدرتمند همراه با آسایش و آگاهی هستند. یک ترموستات هوشمند می‌تواند زمانبندی موردنظر شما را یاد بگیرد و روزانه بر اساس این زمانبندی تنظیم شود و یا در زمانی که شما برای مدتی دور از منزل به سرمی‌برید از یک آشکارساز حرکتی برای تنظیمات خودکار تهویه مطبوع و دمای خانه استفاده‌کند. ترموستاتهای هوشمند همچنین قابلیت کار با وای فای را دارند و به شما اجازه می‌دهند از طریق گوشی هوشمند یا تبلت آنها را کنترل و تنظیم کنید. در این ساختار یک ارتباط دیجیتالی بین سنسورهای بی‌سیم و کنترل کننده HVAC برقرارمی‌شود. طراحی و نصب آن آسان است و زمانی که اشخاص خانه را ترک می‌کنند به صورت خودکار، تکنولوژی کنترل بی‌سیم می‌تواند این سیستم را خاموش کند و در زمان ورود افراد، حرارت را افزایش دهد و مانع از ایجاد گرما یا سرمای زیاد و غیرضروری شود و نیز امکان کنترل از راه دور را فراهم کند.

سیستم‌های منطقه‌بندی خانه، به شما اجازه می دهند تا درجه حرارت هر اتاق و هر قسمت از خانه را به طور مستقل مدیریت کنید. برای مثال، اتاق خواب شما در زمان خوابیدنتان ممکن است نیاز به گرمایش بیشتری داشته باشد یا در آشپزخانه‌تان بدلیل گرمای اجاق گاز نیاز به سرمای بیشتری نسبت به اتاق نشیمن باشد. سنسورها می‌توانند وجود ساکنین را در اتاقهای مختلف نظارت کنند و به صورت خودکار جریان هوا را بر حسب نیاز تنظیم نمایند.

دستگاه  رطوبت و دستگاه رطوبت‌گیر هوشمند بر سطح رطوبت داخل خانه نظارت می‌کنند و به صورت خودکار روشن یا خاموش می‌شوند.

سیستم های تهویه مطبوع هوشمند بر رطوبت، دما و جریان هوای خانه نظارت می‌کنند و نیاز به تهویه هر قسمت از خانه را بررسی کرده و کار تهویه مطبوع را برای هر مکان به صورت خودکار انجام می‌دهند.

سیستم های هوشمند می‌توانند داده های محیط را جمع‌آوری و ثبت کنند و بر این اساس هزینه‌های مصرف انرژی را کاهش دهند. در این میان، اینترنت اشیاء، فن‌آوری کنترل هوشمند را قادر می‌سازد که یک سیستم HVAC هوشمند را فعال کند. سنسورهای هوشمند زیادی در داخل  هر سیستم HVAC وجوددارد که داده‌های دما، رطوبت، حرکت و مصرف انرژی را از محیط  جمع آوری می‌کنند. شما می‌توانید بر اساس نیاز هر قسمت از خانه، تنظیمات مختلفی روی پروفایلهای کنترل HVAC داشته‌باشید.

 

 

 

UA-89929177-1
EnglishIran