با ما در تماس باشید

44498346

پست الکترونیکی

info@bmspros.com

 

فضای سبز هوشمند

امروزه با توجه به امکانات هوشمندسازی، قابلیت اتصال و یکپارچگی وسایل مختلف جهت اتوماسیون فضای حیاط، باغچه و فضای سبز وجود دارد.

سیستم آبیاری هوشمند

آبیاری باغ و چمن می‌تواند بیش از 50 درصد از آب  مصرفی سالانه یک صاحب‌خانه را به خود اختصاص دهد. بسیاری از سیستم‌های آبیاری ساده حتی با وجود بارندگی و رطوبت کافی خاک،‌ هر روز یک مقدار مشخصی از آب را استفاده می‌کنند.

نسل جدید سیستم‌های آبیاری هوشمند با در نظر گرفتن دما، رطوبت، میزان بارش، پیش‌بینی وضعیت آب وهوای محلی وعوامل دیگر، می‌توانند تعیین کنند دقیقا چه زمانی و چه مقدار آب برای آبیاری موردنیاز است.

یک کنترل‌کننده آب‌پاش هوشمند در فضای خارجی و حیاط خانه هوشمند، از تکنولوژی استفاده می‌کند که مصرف آب را بهینه و کارآمدتر می‌کند. این کنترل کننده، به طور خودکار برنامه آبیاری را راه‌اندازی و مدیریت می‌کند.

برخی از سیستم‌های آب‌پاش می‌توانند از برنامه‌ریزی ساده‌ای برای کار با زمانبندها استفاده کنند. برخی دیگر می‌توانند به سیستم گزارش وضعیت آب و هوا متصل شوند و اطلاعاتش را برای شروع یا توقف و میزان آبیاری استفاده‌کنند. حیاط و باغ شما بدون هیچ تلاشی از جانب شما سبز خواهدماند و گیاهان به خوبی رشد خواهندکرد. با سنسورهای متصل و پیشرفته شما هرگز نگرانی بابت روشن و خاموش بودن آب پاشها نخواهید داشت زیرا این سیستم‌ها می‌توانند وضعیت بارندگی را پیش‌بینی کنند.

شما می‌توانید روی عملکرد سیستم آبیاری از طریق گوشی هوشمند و یا لپ تاپ نظارت داشته باشید. شروع یا توقف آبیاری و بررسی برنامه زمانبندی آبیاری در هر زمانی برای شما میسر است. می‌توانید در حین تماشای یک فیلم در اتاق نشیمن و یا از راه دور زمانی که درتعطیلات به سر می‌برید، از هر کجا که هستید با دسترسی به نرم افزار مربوطه در گوشی هوشمندتان، سیستم آب پاش حیاط را کنترل کنید.

 

سنسور گیاه

اگر حیاط  شما دارای فضای سبز است و یا باغی دارید بهتر است روی سنسورهای گیاه (Plant Sensors) سرمایه‌گذاری کنید. این سنسورها ابزارهای مفیدی ارائه می‌دهند و قابلیت های مختلفی از اندازه گیری رطوبت خاک گرفته تا اندازه گیری نور و رطوبت محیط را دارا هستند. این امکانات در حقیقت برای گیاهان شما یک پروفایل درست می‌کنند و امکانات نظارت را فراهم می‌آورند تا شما تصمیم بگیرید هر گیاه چه زمان و چه مقدار به آبیاری احتیاج دارد و بطور کلی یک چشم انداز کامل از وضعیت سلامتی گیاهان باغتان به شما ارائه می‌دهند.

چمن‌زن خودکار

این تکنولوژی خیلی جدید است، بنابراین امکانات توسعه زیادی در آینده دارد. چمن زن خودکار اساسا مثل یک ربات عمل می‌کند و در حالیکه شما مشغول تماشای تلوزیون یا استراحت هستید، چمن فضای سبز خانه شما را مرتب می‌کند. این دستگاه مثل ربات جاروبرقی خودکار، با GPS کار نمی‌کند و شما نیاز به استفاده از سیم برای راه‌اندازی و نصب آن دارید.

 

وای فای، بلوتوث

برای کنترل و نظارت بر وسایل هوشمند فضای سبز نیاز به وای فای و بلوتوث با بردی مناسب دارید. در این خصوص دستگاه وای فای مناسب‌تر است زیرا قابل گسترش با یک روتر اضافی است.

 

روشنایی:

با استفاده از روشنایی هوشمند، در مصرف برق صرفه جویی می‌کنید و روشنایی فضای سبز باغ یا حیاط خود را به صورت اتوماتیک و متناسب با میزان نور طبیعی تنظیم می‌نمایید تا روشنایی باغ شما در سطحی مناسب نگه داشته شود.

 

 

UA-89929177-1
EnglishIran